Szkolny Klub Wolontariusza „Klub Ośmiu” i świetlica szkolna w miesiącu grudniu 2022r zorganizowała zbiórkę  artykułów spożywczych, chemicznych, do higieny osobistej oraz zabawek do „Świątecznej paczki” dla 4 rodzin uczniów naszej szkoły, którzy znaleźli się
w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. W akcję włączyła się duża część społeczności
i  niektórzy wychowawcy klas  oraz jak zawsze niezawodni rodzice ósmoklasistów, którzy stanęli na wysokości zadania, okazali wielkie serce i wspomogli po raz kolejny organizowane przedsięwzięcie.
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas na okazywanie sobie ciepła, życzliwości, wzajemnej pomocy i troski o innych, którzy są samotni, schorowani i potrzebujący.
Wolontariat  kieruje się maksymą „Tyle jest wart człowiek ile pomoże drugiemu”.
Żyjemy w trudnych czasach i wzajemna życzliwość, codzienne zauważenie potrzebujących
i pomoc im, to dobro, które z nas wypływa i pozwala by świat stawał się lepszy.
Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy z pomoc i wsparcie !!!!!
Uczniom, nauczycielom i rodzicom życzymy zdrowych, wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliższych oraz szczęśliwego Nowego Roku 2023
Koordynator przedsięwzięcia: Barbara Bożena Brzozowska