Dnia 13.01.2019r wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza ,,Klubu Ośmiu” przy SP Nr 44 uczestniczyli w 27 Finale WOŚP, którego celem było pozyskanie środków na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Wolontariusze odwiedzili sztab WOŚP i przyglądali się działaniom starszych wolontariuszy zaangażowanych w akcję i doświadczenia atmosfery kwestowania. Mieli możliwość wykonania pomiaru poziomu cukru we krwi, ciśnienia oraz spirometrii prowadzonych przez studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Opiekunowie: Anna Samborska, Barbara Brzozowska