W dniu 20.12.2019r. opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariusza ,,Klubu Ośmiu” przy SP Nr 44 w Białymstoku uczestniczyły w Podlaskim Forum Wolontariatu w Suwałkach. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Centrum Aktywności Społecznej ,,PRYZMAT”. Spotkanie było okazją do poruszenia wielu kwestii związanych z różnymi aspektami pracy wolontariackiej, zarówno w kraju, jak i za granicą. Wystąpienia, dyskusje, spotkania i debata w szerokim gronie zaproszonych prelegentów i gości, służyły wymianie doświadczeń, podniesieniu wiedzy oraz planowaniu przyszłych działań pracy z wolontariuszami. Gośćmi specjalnymi tego forum byli: Dariusz Pietrowski - Kierownik Biura Programu „Korpus Solidarności” z Narodowego Instytutu Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Sebastian Grzywacz z Fundacji „Ponad Słowami”, który od 12 lat jest ociemniały na skutek wypadku, a mimo to aktywnie walczy o prawo osób z niepełnosprawnościami do dostępności przestrzeni publicznej, kultury i edukacji. Podczas trwania Forum odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Barwy wolontariatu 2019” w kategorii lokalnej obejmującej miasto Suwałki oraz w wymiarze regionalnym obejmującym województwo podlaskie. Organizowany konkurs stwarza okazję, aby w sposób szczególny podziękować wyróżnionym wolontariuszom, na co dzień współpracującym z organizacjami i instytucjami publicznymi. Pokazuje wielobarwność działań społecznych i aktywność wolontariuszy, którzy są obecni niemalże we wszystkich sferach życia społecznego. Anna Samborska oraz Barbara Brzozowska laureatki Konkursu ,,Barwy Wolontariatu” odebrały dyplom za dotychczasową aktywność wolontarystyczną, szerzenie idei wolontariatu oraz promowania dobra w środowisku lokalnym.