ogólnopolska Konferencja dla wolontariuszy i opiekunów w Warszawie

Konferencja odbyła się w dniach 6 – 7 grudnia 2019r. w Katolickim Centrum Kultury ,,Dobre Miejsce” w Warszawie. Adresowana była do wolontariuszy i opiekunów ,,Klubów Ośmiu” Młodzieżowego Wolontariatu. Głównym celem konferencji było wzbogacenie swojej wiedzy i umiejętności w pomaganiu innym, podsumowanie dotychczasowej pracy wolontarystycznej w szkolnych klubach wolontariusza oraz omówienie napotykanych trudności. W konferencji uczestniczyło 10 wolontariuszy ,,Klubu Ośmiu" przy SP Nr 44 (Kamila Charyton, Martyna Cybulska, Kamila Ochałek, Wiktoria Wądolowska, Szymon Andruk, Paulina Biruk, Julia Wasilewska, Julia Chańko, Wiktoria Cybulska, Wiktoria Dybicz) pod opieką wieloletnich opiekunek Anny Samborskiej i Barbary Brzozowskiej.

Konferencja została zorganizowana przez Fundację „Świat na Tak”, która w trakcie dwudniowego spotkania zapewniła zakwaterowanie w Domu Rekolekcyjno - Formacyjnym „Dobre Miejsce” na warszawskich Bielanach, wyżywienie oraz realizację warsztatów edukacyjnych. Nad wszystkim czuwała osobiście pani Joanna Fabisiak poseł na Sejm i prezes Fundacji „Świat na Tak” oraz autorka Programu Wychowawczego „Wychowanie przez pracę i pomoc słabszym” i ,,Wstyd za zło". W programie konferencji były: warsztaty: ,,Jak pomagać w swoim środowisku sąsiedzkim?”, ,,Czy ludzie są ważniejsi od zwierząt?”- debata oksfordzka, spotkanie dla opiekunów, Mikołajkowy wieczorek integracyjny, spotkanie z przedstawicielami Ekopatrolu Straży Miejskiej ms Warszawy ,,Ochrona zwierząt”, spotkanie z przedstawicielami Schroniska ,,Na Paluch”, spotkanie z przedstawicielami Fundacji Przyjaźni Ludzi i Zwierząt ,,CZE – NE – KA” - dogoterapia i animaloterapia w Polsce, spotkanie z przedstawicielami Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Spotkanie było wspaniałą okazją do podzielenia się doświadczeniami a także wzmocnieniem motywacji do dalszej pracy wolontarystycznej. Podczas konferencji nie zabrakło wymiany doświadczeń, chwil refleksji, ale też dobrej zabawy mikołajkowo - integracyjnej. Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza wolontariusze otrzymali koszulki z logo, Fundacji ,,Świat na TAK” z przesłaniem ,,Bądź małą cząstką czegoś wielkiego”. Opiekunowie otrzymali gorące podziękowania za towarzyszenie uczniom w bezinteresownej aktywności prospołecznej. Po intensywnych warsztatach wolontariusze wraz z opiekunami zwiedzali stolicę podziwiając zabytki i piękne iluminacje.

Wszyscy wróciliśmy do domu wzmocnieni wewnętrznie i naładowani pozytywną energią! Było to bowiem święto wszystkich, których sercu bliski jest wolontariat!