Dnia 30 września 2022r wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Klubu Ośmiu” z klas V-VIII przy SP Nr 44 wraz z opiekunkami uczestniczyli w wyjściu edukacyjnym -  Dniu Otwartym Polskiego Radia Białystok. Tuż po wejściu gorąco przywitali nas pracownicy radia i zaprosili do zwiedzania rozgłośni. Pani Katarzyna Kozłowska dziennikarka radiowa wprowadziła wolontariuszy w tajniki pracy dziennikarskiej i krótko opowiedziała o historii rozgłośni. Pod jej profesjonalną opieką wolontariusze mogli odwiedzić miejsca na co dzień niedostępne, tj. zwiedzić pokoje redakcyjne, obejrzeć studio nagraniowe i bawić się z dźwiękiem, zobaczyć też jak wygląda na co dzień praca prezentera na antenie radiowej, jak powstaje program oraz jak dziennikarze przygotowują i czytają wiadomości. Wolontariuszę rozmawiali z Prezesem Radia Białystok Panem Mirosławem Bielawskim, odwiedzili fonotekę, tj. miejsce, w którym zgromadzono przez wiele lat tysiące płyt oraz studio reklamowe, gdzie realizatorzy pokazali, jak powstają nagrania i jak się je montuje. Odważni mogli spróbować sił przed mikrofonem, a potem usłyszeć siebie na antenie Radia Białystok. Chętni wolontariusze mieli okazję spróbowania swoich sił grając na perkusji i pianinie w Studio Rembrandt. Podczas wizyty w Radiu Białystok panowały duże emocje, ten dzień pozostanie na długo w naszej pamięci.

Na koniec zrobiliśmy wspólne zdjęcia oraz otrzymaliśmy drobne upominki w postaci bidonów, ołówków, odblasków oraz cukierków.

Organizatorzy: Barbara Bożena Brzozowska, Joanna Przastek