Zagrożenie koronawirusem dotyka wszystkich, bez wyjątku. To trudny czas dla wielu. Budzi strach, ale jednocześnie wyzwala odwagę do działania i solidaryzm społeczny. Społeczności same inicjują działania, które pomagają przetrwać trudną sytuację.

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach, aby wspierać lokalną społeczność wspólnie ze Stowarzyszeniem „Centrum na Wschodzie” w Osmoli, Centrum Wolontariatu w Łomży i Szkołą Podstawową Nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku utworzyło lokalne koalicje wolontariatu.

Organizatorzy podkreślają, jak ważne jest w obecnej sytuacji pandemicznej wspólne okazywanie gestów solidarności oraz działania w obszarze wolontariatu długoterminowego.

Pierwszą koalicyjną inicjatywą na terenie woj. podlaskiego jest akcja #PodlaskiePomaga. W ramach akcji wolontariusze świadczą bezpłatną pomoc seniorom i osobom z niepełnosprawnościami oraz szyją maseczki.

W subregionie białostockim w działania zaangażowane jest Stowarzyszenie ,,My dla Innych”, Szkoła Podstawowa Nr 44 im. Stanisława Moniuszki oraz Agencja Muzyczna ,,Union”

Organizatorzy planują więcej akcji wolontarystycznych! I Ty możesz zostać członkiem Korpusu Solidarności www.korpussolidarnosci.gov.pl

Szczegółowych informacji udziela: Anna Samborska tel. 607 986 805 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Działania organizowane są w ramach zadania „Partnerstwo dla wolontariatu”, finansowanego ze środków otrzymanych w ramach programu „Korpus Solidarności – Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 - 2030”.

plakat IV Białystok

 1460x616Logo Mistrzowie Matlandii 2 img1

naskSzkoła bierze udział w projekcie pn. „Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Deklaracja dostępności