Szkoła Podstawowa Nr 44 im. Stanisława Moniuszki - Szkolny Klub Wolontariusza ,,KlubOśmiu” przy SP Nr 44 wraz z organizacjami partnerskimi Stowarzyszeniem ,,My dla Innych” oraz Agencją Muzyczną ,,Union” utworzyła koalicję w ramach Korpusu Solidarności – programu wolontariatu długoterminowego rozpoczęła w woj. podlaskim akcje #CzysteRzeki. Jako pierwsza pod lupę będzie wzięta rzeka Biała. Celem akcji jest pozbycie się efektów bezmyślności człowieka – śmieci, butelek, puszek, opon. To lokalny wymiar patriotyzmu globalnego, dlatego organizatorzy zapraszają do włączenia się w akcję wszystkich lokalnych patriotów, którym nie jest obojętne środowisko naturalne i los przyrody. Wszystkim uczestnikom akcji zapewnione zostaną rękawice i worki oraz dla chętnych – maseczki. Mając na uwadze trudny czas trwania pandemii koronawirusa, akcja odbędzie się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Organizatorzy planują wakacyjną serię akcji #CzysteRzeki w czerwcu i lipcu. Wierzą, że jest wiele ludzi dobrej woli, wrażliwych na stan otaczającej nas przyrody, którzy zechcą w bezinteresowny sposób zaangażować się. Akcje #CzysteRzeki organizowane będą na terenie całego regionu, dlatego zgłoszenia należy kierować do właściwych koordynatorów subregionalnych.

Szkolny Klub Wolontariusza przy SP Nr 44 systematycznie organizuje akcje społeczne angażujące wolontariuszy z terenu całego regionu w ramach wdrażanego programu Korpus Solidarności w województwie podlaskim. Wolontariusze oprócz satysfakcji z pomagania innym, będą mogli korzystać z wielu przywilejów, które obecnie są przygotowywane przez rządowy program wolontariatu długoterminowego - Korpusu Solidarności. Z ofertą programu wsparcia i rozwoju wolontariatu długoterminowego w Polsce można zapoznać się na www.korpussolidarnosci.gov.pl.

Organizatorzy planują więcej akcji wolontarystycznych! I Ty możesz zostać członkiem Korpusu Solidarności www.korpussolidarnosci.gov.pl

Szczegółowych informacji udziela: Anna Samborska tel. 607 986 805 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Działania organizowane są w ramach zadania „Partnerstwo dla wolontariatu”, finansowanego ze środków otrzymanych w ramach programu „Korpus Solidarności – Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 - 2030”.

plakat czysteRzeki białostocki