Dnia 5 lutego 2019r szkolny klub wolontariusza „Klub Ośmiu” oraz świetlica szkolna obchodziła Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) pod hasłem „Działajmy razem”. Miał on na celu propagowanie i inicjowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystania Internetu. Ideą DBI jest podkreślenie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo , zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym, a także łącząc zaangażowania wielu instytucji i rodziny, czy najbliższego otoczenia dziecka. W tym dniu na terenie szkoły przeprowadzono lokalne inicjatywy tj.:

• Zajęcia edukacyjno - profilaktyczne z uczniami klas I – IV uczęszczającymi do świetlicy szkolnej dotyczące przygotowania młodego odbiorcy do świadomej obsługi komputera; prawidłowego i bezpiecznego korzystania z Internetu oraz czyhających zagrożeń. Kolorowanie malowanek „Sieciaki.pl” oraz wykonanie różnymi technikami prac plastycznych dotyczących Internetu.
  • Z uczniami klas V - VIII przygotowano materiały edukacyjne oraz wykonano gazetkę dotyczącą właściwych, bezpiecznych i racjonalnych zasad korzystania z Internetu.
  • Rozpisano konkurs plastyczny w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I - III i klasy IV – VIII, obejmujący treści propagujące umiejętne i właściwe korzystanie z Internet oraz stworzenie możliwości wyrażania przez dziecko własnych myśli, przeżyć uczuć
    i wizji w formie graficznej z wykorzystaniem aplikacji komputerowych.

Dzień upłyną bardzo twórczo i pozytywnie angażując w działania większość społeczności szkolnej.

radio.bialystok.pl