W dniu 24.10. 2018 r. uczniowie klasy I b oraz wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza ,,Klubu Ośmiu” przy SP Nr 44 wraz z opiekunkami uczestniczyli w spotkaniu edukacyjnym ,,Polak Mały” w Przedszkolu Samorządowym Nr 36 im. M. Montessori. Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie szkoły przygotowali część artystyczną. Uczniowie kl. I b zaśpiewali piosenkę ,,Moja ojczyzna” oraz recytowali wiersze ,,Twój dom” W. Chotomskiej i ,,Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego. Wszyscy razem wyrecytowali ,,Katechizm małego dziecka” - ,,Kto Ty jesteś? – Polak Mały!”. Tematyka zajęć opierała się nie tylko na śpiewaniu i recytacji wierszy, ale również na wspólnym wykonaniu kotylionów i pracy plastycznej ,,Herb”. Dzieci ze szkoły bardzo chętnie służyły pomocą młodszym koleżankom i kolegom z przedszkola. Spotkanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze, wolontariuszki śpiewały piosenki patriotyczne, a przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem słuchały. Podsumowaniem zajęć było wspólne układanie godła Polski z wykorzystaniem gry edukacyjnej ,,Polak mały”. Uwieńczeniem zajęć było wspólne zdjęcie i przekazanie przedszkolakom słodkich upominków (lizaki – flaga Polski). Uczniowie naszej szkoły otrzymali w podziękowaniu pakiety edukacyjne (zdrapki z wizerunkiem miast). W spotkaniu aktywnie uczestniczyły Panie dyrektor obydwu placówek Ewa Barbara Gutowska oraz Ewa Barbara Zaniewska. W związku z nawiązaną współpracą spotkania będą kontynuowane i dzieci z PS Nr 36 odwiedzą w grudniu uczniów klasy I b.

Opiekunowie wydarzenia: Katarzyna Siemieniako, Anna Samborska