Dnia 10 czerwca 2019 r grupa projektowa ze Szkoły Podstawowej Nr 44 w Białymstoku uczestniczyła w podsumowaniu Projektu ,,Akademia Liderów Społeczności Lokalnych” - ,,od przeszłości do przyszłości” II edycja organizowanego przez Fundację Otwarta Edukacja oraz Fundację Wspierania Kultury i Sztuki Teatr NARWAL. Spotkanie odbyło się w restauracji ,,Kwestia czasu”, gdzie grupy projektowe z 6 szkół województwa podlaskiego prezentowały działania. Uczennice SP Nr 44 (Klaudia Charyton, Angelika Głowacka, Karina Dudzińska, Kasia Mróz) przedstawiły zrealizowaną inicjatywę ,,Rumiankowy zakątek” – miejsce odpoczynku dla uczniów (ławki do siedzenia na świeżym powietrzu). Prezentacjom liderskich projektów przysłuchiwała się dziennikarka Polskiego Radia Białystok p. Olga Gordiejew, która przeprowadzała wywiady z uczniami i opiekunami. Podczas spotkania podsumowano działania projektowe i wręczono uczniom i opiekunom dyplomy i upominki. Pani Ewa Barbara Zaniewska Dyrektor SP Nr 44 otrzymała Certyfikat Akademii Liderów Społeczności Lokalnych oraz podziękowanie za wspieranie inicjatyw młodzieżowych.

Koordynator projektu : Anna Samborska