Szanowni Państwo!
Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej, MZ,GIS oraz Premiera RP uczniowie klas I – III od 18 stycznia 2021r. rozpoczną naukę stacjonarną.
Nauka klas I–III odbywać się będzie zgodnie z obowiązującym od 1 września 2020r. rozkładem zajęć. Zmiany będą dotyczyć różnych godzin rozpoczynania lekcji, umieszczenia każdej klasy w innej sali oraz udostepnienia uczniom trzech wejść do szkoły.
Nauka odbywać się będzie w reżimie sanitarnym – zgodnie z wytycznymi MEN, MZ , GIS, a także Procedurą Bezpieczeństwa obowiązującą na terenie Szkoły Podstawowej Nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku w okresie pandemii COVID -19. Ma  to na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli. Szczegółowe informacje dotyczące organizacji pracy poszczególnych klas otrzymacie Państwo od wychowawców.
Szczególną uwagę należy zwrócić na samodyscyplinę uczniów tj. noszenie maseczek, zachowanie dystansu między dziećmi ( unikanie mieszania  się uczniów  z różnych klas ), mycie i dezynfekcja rąk oraz przychodzenie do szkoły o ustalonych godzinach.
Przypominam, że do szkoły przychodzą tylko uczniowie zdrowi.
Zachęcam do zapoznania się z wytycznymi  i Procedurą Bezpieczeństwa – znajduje się na stronie internetowej szkoły oraz śledzeniem wiadomości od wychowawców, gdyż te będą zawierały szczegółowe informacje dotyczące pracy poszczególnych klas.
Pozdrawiam serdecznie i życzę Państwu oraz uczniom wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2021. Dużo zdrowia, spokoju oraz  wyrozumiałości  i serdeczności we współpracy ze szkołą.
Dyrektor szkoły

 

W związku z pandemią Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna dla Dzieci i Młodzieży z Zaburzeniami Emocjonalnymi w ofercie oprócz terapii, konsultacji dla rodziców, uczniów i nauczycieli, odbywających się w formie stacjonarnej i zdalnej,   wprowadza konsultacje telefoniczne dla dzieci i młodzieży przez 2 godziny dziennie. Nasi specjaliści będą dostępni pod numerem telefonu: 85 732 86 66

Grafik dyżurów umieszczony jest na stronie internetowej poradni: www.sppp.bialystok.pl

Dyrektor

Joanna Dąbrowska - Pastwa


 
W odpowiedzi na apel Ministerstwa Edukacji i Nauki o podjęcie działań przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne w zakresie zapewnienia dzieciom i młodzieży wsparcia w okresie ferii zimowych, uruchamiamy  specjalną infolinię pod numerem telefonu 730 071 801, która będzie w okresie najbliższych dwóch tygodni obsługiwana przez specjalistów naszej Poradni. Prosimy o przekazanie tej informacji zainteresowanym uczniom i rodzicom z Państwa placówek.
 
Dyżury telefoniczne będą się odbywały codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00 pod nr telefonu 730 071 801.
 
Przypominamy, że pomoc świadczona dzieciom i młodzieży z rejonu działania naszej poradni odbywa się niezmiennie - z zachowaniem reżimu sanitarnego - przez cały rok szkolny. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu w mediach społecznościowych.
Z poważaniem
Jarosław Czeropski - Dyrektor

Szkolny Klub Wolontariusza  ,,Klub Ośmiu” oraz świetlica szkolna organizuje akcję  dla chorego chłopca ph. „Nakręcamy się dla Nikosia”

Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy i zbiórki nakrętek!!!

Nakrętki proszę przynosić do szkoły i zostawiać na portierni.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy!!!

received 899407750552862

 

Drogie Dzieci!

Przed nami ostatni tydzień przedświąteczny. Tak jak wspominałyśmy tydzień temu,przygotowałyśmy dla Was nowe propozycje zajęć związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Podajemy Wam przepisy na pierniczki,ciasteczka,dowiecie się jak prosto wykonać ozdoby świąteczne oraz posłuchacie pięknych kolęd i pastorałek. Dowiecie się o symbolice potraw wigilijnych,skąd się wzięły szopki a nawet może wykonacie ją sami. Chciałybyśmy również Wam złożyć życzenia:

Czytaj więcej: Świetlica-propozycje zajęć VI

Stadion Miejski w Białymstoku ogłasza dla dzieci KONKURS „MIKOŁAJKI NA STADIONIE”, w którym do wygrania są upominki związane ze Stadionem. Będziemy wdzięczni, jeśli przekażecie Państwo tę informację swoim podopiecznym oraz ich rodzicom. Wierzymy, że w ten sposób możemy urozmaicić ten trudny czas dzieciom oraz choć trochę nawiązać do imprez Mikołajkowych organizowanych na Stadionie przez ostatnie lata.  

Czytaj więcej: KONKURS „MIKOŁAJKI NA STADIONIE”

Logo Mistrzowie Matlandii 2

naskSzkoła bierze udział w projekcie pn. „Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.