Szanowni Państwo. W związku z zaistniałą sytuacją pandemiczną pragniemy poinformować o stronach, które zawierają lektrury szkolne on - line - zarówno w formie e - booków, jak i audiobooków:
https://lektury.gov.pl/
źródło tekstów lektur szkolnych w formie elektronicznej |
https://pl.wikisource.org/wiki/Wiki%C5%BAr%C3%B3d%C5%82a:Strona_g%C5%82%C3%B3wna
darmowe e-booki: biblioteka https://bn.org.pl/aktualnosci/3928-czytanie-on-line-bez-ryzyka-zakazenia.-najwieksza-biblioteka-cyfrowa-w-polsce-otwarta.html?fbcl
darmowe e-booki dla dzieci i młodzieży https://www.legimi.pl/:
jak mądrze spędzać czas bez szkolny https://www.facebook.com/NIEferie/
literatura dla dzieci ,którym nudzi się w domu https://www.facebook.com/terazczytamy/
karty pracy, kolorowankihttps://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/materialy_do_pobrania/
Życzymy zdrowia i pasjonujących lektur!
Pozdrawiamy serdecznie - nauczycielki bibliotekarki.

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym Konkursie. Liczyć się będą w dużej mierze kreatywność oraz oryginalność, a tematem przewodnim jest wiedza o Straży Miejskiej.
Konkurs „30 lat Straży Miejskiej w Białymstoku" polega na ułożeniu tekstu lirycznego (wiersza, rymowanki) dotyczącego zadań Straży Miejskiej. Jego celem jest m.in. popularyzacja wiedzy o Straży Miejskiej, przybliżenie uczestnikom zagadnień, którymi zajmuje się Straż Miejska w Białymstoku oraz inspirowanie do aktywności twórczej i rozwijanie talentów literackich.
Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie placówek oświatowych (przedszkoli i szkół podstawowych) znajdujących się na terenie miasta Białystok.
Prace wraz z formularzem zgłoszeniowym oraz oświadczeniami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych należy przesłać do dnia 26 maja 2021 roku. 
Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 1 czerwca 2021 r. na profilu Straży Miejskiej w Białymstoku na portalach społecznościowych – Facebook/Twitter oraz na stronie internetowej pod adresem: www.strazmiejska.bialystok.pl
Wszelkich informacji na temat Konkursu organizowanego przez Straż Miejską można uzyskać pod numerem telefonu 600 800 986 lub pisząc e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W załączniku znajduje się regulamin konkursu wraz z oświadczeniami.
Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pod hasłem : ,,Czytam, bo  lubię". Aby wziąć w nim udział, należy zrobić zdjęcie przedstawiające siebie z książką . Czytanie  inspiruje, poprawia pamięć, skupienie i koncentrację,  poszerza słownictwo, stymuluje mózg, rozwija wyobraźnię. Szczególnie ważne jest w trudnym, pandemicznym czasie, gdyż uspokaja i redukuje stres. 
Niech wasze zdjęcia pokażą, że czytacie i tym samym dajecie dobry przykład innym. Na prace ( można przesyłać po jednym zdjęciu ) czekamy do końca marca . Każde powinno być opatrzone informacją o autorze - imię , nazwisko, klasa. Przysyłajcie je na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najciekawsze zdjęcia zostaną nagrodzone.
Samorząd Szkolny

„Nakręcamy się dla Nikosia”

Szkolny Klub Wolontariusza ,,Klub Ośmiu” oraz świetlica szkolna

organizują zbiórkę nakrętek na leczenie chorego chłopca.

Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy i zbiórki nakrętek!!!

Nakrętki należy wrzucać do ,,czerwonego serca” stojącego przed szkołą.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy!!!

https://www.facebook.com/groups/655333021993172/permalink/845698322956640/

https://www.facebook.com/groups/655333021993172/permalink/845698322956640/

IMG20210301105033

received 899407750552862

 

Logo Mistrzowie Matlandii 2

naskSzkoła bierze udział w projekcie pn. „Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.