Dnia 21 listopada 2023 roku uczniowie klas ósmych i siódmych w Szkole Podstawowej Nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielką Firmy DanWood z Bielska Podlaskiego, która przedstawiła uczniom ofertę edukacyjną i zawodową. Firma DanWood od ponad 20 lat bardzo prężnie działa i buduje domy z gotowych elementów na terenie kraju i za granicą. Od wielu też lat współpracuje z Zespołem Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku wspierając uczniów stypendiami, proponując odbywanie praktyk i staży oraz podjęcie bardzo dobrze płatnej pracy.

Firma DanWood kieruje się zasadą - NAUKA W ZSZ NR 5 = FACH = PRACA W DANWOOD S.A = PIENIĄDZ !!!

Zespół Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku kształci młodzież w branży – Monter zabudowy i robót wykończeniowych
w budownictwie oraz Technik robót wykończeniowych w budownictwie.
Obecny rynek pracy i pracodawcy poszukują pracowników z w/w wykształceniem i umiejętnościami.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy brali ulotki o Firmie i Szkole oraz zadawali dużą ilość pytań do prowadzącej spotkanie Pani Dominiki z Centrum Szkoleniowego Firmy DanWood

Mamy nadzieję, że poprzez dalszą współpracę przyczynimy się do podejmowania przez młodzież odpowiednich decyzji edukacyjnych i zawodowych.

Barbara Bożena Brzozowska – doradca zawodowy